Jak najlepiej dobrać ociekarkę do naczyń do swojej kuchni?

Jak najlepiej dobrać ociekarkę do naczyń do swojej kuchni?

Istnieją takie akcesoria, które powinny znaleźć się w każdej kuchni. Jednym z nich jest ociekarka – suszarka do naczyń. Dzięki niej umyte garnki, talerze czy kubki mogą swobodnie wyschnąć, a Ty nie musisz tracić czasu na ich wycieranie. Dostępne są różne modele – przeznaczone do szafek wiszących, wkładane do zlewu lub stawiane na blacie. Sprawdź, jaki produkt wybrać, aby najlepiej spełnił swoją funkcję.

 

Suszarki do naczyń – rodzaje, które sprawdzą się w każdej kuchni

Wybór suszarki do naczyń jest uzależniony przede wszystkim od ilości miejsca, jaką dysponujesz na blacie lub w szafce nad zlewem. Znaczenie ma też pozostałe wyposażenie kuchni oraz liczba domowników. Wszystkie te kryteria mają wpływ na to, jaka ociekarka sprawdzi się najlepiej.

Do dyspozycji masz kilka modeli:

  • dwupoziomowa suszarka do naczyń – dzięki niej masz szansę zaoszczędzić nieco przestrzeni, jeśli na blacie nie ma jej zbyt wiele, a często zmywasz i potrzebujesz dużo miejsca na mokre akcesoria kuchenne,
  • ociekarka do szafek wiszących – to ciekawa alternatywa dla osób, które nad zlewem mają wolne meble. O wygodzie tego rozwiązania decyduje możliwość sprawnego odkładania naczyń do suszenia oraz to, że podczas ociekania są one ukryte za zamkniętymi drzwiczkami – z łatwością utrzymasz zatem ład w swojej kuchni,
  • suszarka do naczyń zawieszana na reling– zamontujesz ją pod górnymi szafkami lub na ścianie, zwalniając tym samym cenną przestrzeń na blacie,

Z jakiego materiału wybrać ociekarkę do naczyń?

Mając kontakt z wodą i mokrymi akcesoriami kuchennymi, suszarka do naczyń – niezależnie od rodzaju, jaki wybierzesz – musi być odporna na działanie wilgoci. Do najpopularniejszych należą ociekarki wykonane ze stali nierdzewnej lub chromowanej. Te produkty nie ulegną uszkodzeniu nawet wskutek długotrwałej eksploatacji, zachowując swój nienaganny wygląd i służąc przez wiele lat. Ich zaletą jest też atrakcyjna estetyka – są eleganckie, wyróżniają się wysokim połyskiem i łatwością utrzymania w czystości. Co więcej, są uniwersalne i sprawdzą się w każdej kuchni – bez względu na to, w jakim stylu ją urządzono.

Czy suszarka do naczyń jest konieczna?

Odpowiedź wydaje się oczywista – tak. Możesz zrezygnować z niej, jeśli posiadasz zmywarkę, jednak nawet mając to urządzenie, nieraz zdarza się konieczność umycia czegoś ręcznie. Suszarka do naczyń jest zatem przydatna w każdej kuchni, ponieważ zwalnia Cię z konieczności wycierania umytych akcesoriów ścierką – co jest mało higieniczne lub ręcznikiem papierowym – co z kolei generuje dodatkowe koszty, ponieważ jednorazowe arkusze szybko nasiąkają wilgocią i nadają się do wyrzucenia. Wydaje się zatem, że najrozsądniejszym rozwiązaniem jest inwestycja w ociekarkę.

Wybór konkretnego modelu zależy od tego, czy:

  • dysponujesz dużą ilością miejsca,
  • zmywasz ręcznie,
  • często przyjmujesz gości,
  • mieszkasz z rodziną czy sam.

Oczywiście nie bez znaczenia jest również aranżacja kuchni – suszarka do naczyń to element wyposażenia, który powinien perfekcyjnie współgrać z wystrojem wnętrza.

Wybierz suszarkę do swojej kuchni!

Urządzasz kuchnię i szukasz wyposażenia wysokiej jakości? Akcesoria do tego pomieszczenia znajdziesz u nas – oferujemy modne i praktyczne suszarki do naczyń, które z łatwością dopasujesz do swojego wnętrza. W razie wątpliwości służymy radą i wsparciem przy zakupach. Sprawdź dostępną ofertę i daj się zainspirować!

Znajdź najbliższy punkt Rejs lub Zamów On-line

Wprowadź Twoją lokalizację