Jak optymalnie wykorzystać przestrzeń w małej kuchni?

Jak optymalnie wykorzystać przestrzeń w małej kuchni?

Aby doskonale urządzić niewielką kuchnię, potrzebujesz inspiracji i akcesoriów najwyższej jakości. Zarówno pomysły na jej aranżację, jak i produkty, które ułatwią codzienne przygotowywanie posiłków i wykonywanie innych domowych obowiązków, znajdziesz poniżej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wykorzystać każdy centymetr przestrzeni. Dlaczego warto zdecydować się na narożne szafki kuchenne i kosze cargo? Sprawdź!

Meble do małej kuchni

Mimo iż większość osób preferuje spore wnętrza, są i tacy, którzy w posiadaniu niewielkich pomieszczeń widzą same zalety. Wśród nich wymieniają m.in. przytulność czy mniejszą przestrzeń do sprzątania. Jeśli należysz do drugiego grona i swoją kuchnię chcesz urządzić praktycznie i stylowo, szczególną uwagę zwróć na meble.

Wybieraj szafki sięgające sufitu. Dodatkowe, umieszczone wysoko półki, pozwolą Ci na przechowywanie akcesoriów, z których korzystasz rzadziej. Na najwyższych kondygnacjach możesz trzymać np. zastawę stołową, której używasz wyłącznie na specjalne okazje.

Absolutnym must have w niewielkim pomieszczeniu jest szafka narożna . Ten kuchenny mebel doskonale wpisze się w różne style aranżacyjne. Świetnie uzupełni klasyczne, minimalistyczne czy nowoczesne wnętrze. Co najważniejsze, przyda się do przechowywania różnych przedmiotów, niezbędnych do wykonywania codziennych obowiązków. Z powodzeniem schowasz w nim:

  • garnki, patelnie i inne naczynia,
  • opiekacz, toster, blender i pozostałe urządzenia służące do przygotowywania posiłków,
  • żywność, m.in. makarony, kasze, ryże, płatki, produkty w słoikach, np. dżemy, miody,
  • artykuły przeznaczone do sprzątania.

Aby kuchenna szafka narożna jak najlepiej spełniała swoją funkcję, wyposaż ją w odpowiednie systemy. Do wyboru masz m.in.Corner Comfort, Corner Front, Corner Optima i półki obrotowe,

Akcesoria do szafek kuchennych

W celu maksymalnego wykorzystania przestrzeni w szufladach czy na półkach warto zainstalować odpowiednie akcesoria meblowe.

Poszczególne organizery umożliwiają pogrupowanie produktów przydatnych w kuchni, a co za tym idzie, łatwe i szybkie odnalezienie tego, co potrzebne w danym momencie. W tym celu sprawdzą się różnorodne akcesoria kuchenne, np.:

  • ociekarki do naczyń,
  • organizery do szuflad,
  • elementy do organizacji szuflad.

Właściwa segregacja śmieci

W trosce o środowisko, a także własne mieszkanie, warto zdecydować się na segregację śmieci. Na pewno pomogą w tym różnorodne systemy pojemników na odpady. Kosze na śmieci to najlepsze rozwiązanie do Twojego domu. Wybieraj spośród wielu możliwości dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Dużą popularnością cieszą się zarówno szuflady z miejscem na różnego typu odpady, jak i wolnostojące pojemniki. W przypadku małej kuchni, a także niewielkiej liczby mieszkańców, postaw na pierwszą opcję. Jeśli Twoja rodzina jest liczna, a w pomieszczeniu znajdzie się miejsce na większe sortowniki, wybierz drugi wariant.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Poza odpowiednimi meblami (np. szafką narożną) i ich właściwym wyposażeniem w najwyższej jakości akcesoria kuchenne pamiętaj o kilku innych, równie istotnych aspektach, m.in.:

  • zorganizuj przestrzeń na blacie – staraj się, aby znajdowało się na nim jak najmniej przedmiotów, dzięki temu zyskasz schludne miejsce do przygotowywania posiłków,
  • przesyp produkty, których używasz na co dzień do małych słoiczków – znajdujące się w nich płatki, kasza czy cukier zajmą mniej miejsca niż w oryginalnych opakowaniach,
  • unikaj odkrytych półek czy przeszklonych szafek – zazwyczaj mieści się na nich mniej przedmiotów. Co więcej, wymagają częstszego sprzątania; niewskazana jest także duża liczba dekoracji.

Optyczne powiększenie przestrzeni zapewni Ci również jasna kolorystyka ścian oraz punktowe oświetlenie.

Urządź praktycznie i estetycznie niewielką kuchnię

Już wiesz, jak zorganizować przestrzeń w niewielkim pomieszczeniu. Postaw więc na kuchenną szafkę narożną , akcesoria, kosze cargo i spraw, że Twoje pomieszczenie będzie zachwycać funkcjonalnością i wyglądem. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące poszczególnych rozwiązań, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy w doborze najlepszych akcesoriów meblowych.

Znajdź najbliższy punkt Rejs lub Zamów On-line

Wprowadź Twoją lokalizację