Dbanie o środowisko może być proste!

Dbanie o środowisko może być proste!

Każdego dnia możemy wykonywać szereg drobnych czynności, dzięki którym zadbamy o środowisko we własnym zakresie. Może to być m.in. oszczędzanie energii, wody lub segregowanie odpadów. W tym ostatnim pomoże Wam firma REJS, oferująca specjalne pojemniki.

Na pierwszy rzut oka segregowanie odpadów może wydawać się kłopotliwe. Aby zacząć, potrzebujemy osobnych koszy na śmieci zmieszane (czyli takie, których nie da się odzyskać – odpady kuchenne, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, zatłuszczony papier itp.), i te które można poddać recyklingowi - czyli papier, plastik, metal i szkło. Mało tego! Niektórych przedmiotów (takich jak baterie, żarówki, ładowarki, sprzęt RTV/AGD czy leki) nie możemy „po prostu” wyrzucać do śmieci – musimy zanieść je do specjalnych pojemników w sklepach lub aptekach albo do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Pomieszczenie oddzielnych pojemników na różnego rodzaju odpady w jednej, często niewielkiej kuchni czasem wydaje nam się niezwykle trudne lub wręcz niewykonalne.

Jak więc pogodzić dbałość o środowisko naturalne z optymalnym wykorzystaniem przestrzeni naszej kuchni? Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi nam firma REJS, która oferuje zróżnicowane systemy pojemników na odpady. Obszerność oferty sprawia, że każdy znajdzie w niej rozwiązanie skrojone na miarę własnej kuchennej aranżacji. Mogą to być pojemniki na odpady do szafek z frontem na zawiasie, z mocowaniem frontu, wstawiane do szuflady, a nawet pojemniki i akcesoria do indywidualnych zestawień!

Rozwiązania do szafek

Jeśli chodzi o pojemniki do szafek z frontem na zawiasie – znajdziemy tu różne, uniwersalne kosze wykonane z tworzywa sztucznego. Mogą składać się z jednego wiadra lub większej ich liczby. Spośród tej kategorii produktów możemy wybierać różne sposoby montażu (w tym pojemniki typu cargo). Przy otwieraniu szafek – pokrywy pojemników unoszą się, co ułatwia nam wyrzucanie śmieci. W zależności od tego, jaki system wybierzemy – możemy liczyć na ładowność od 10 do 20 kg. Z kolei w kwestii pojemników z mocowaniem frontu – zazwyczaj są one mocowane do dna korpusu, niekiedy do jego boków. Również tutaj możemy wybierać spośród różnych konfiguracji liczby koszy. W przypadku tej propozycji, ładowność pojemników jest nieco wyższa – od 15 do 25 kg. Doskonale sprawdzi się więc w domach, w których mieszka więcej osób.

...i do szuflad

Producent wyposażenia mebli z Rypina oferuje nam także szuflady z pojemnikami do segregacji śmieci, które wyróżniają się ładownością do 20 kilogramów. Możemy wybrać różne układy pojemników, a także zdecydować się na ich konkretną liczbę. Opracowany przez REJS system został stworzony w taki sposób, by zapewnić użytkownikom bezproblemowy dostęp do wszystkich koszy (prowadnice szuflad z pełnym wysuwem i miękkim dociągiem), jednocześnie eliminując nieprzyjemny zapach odpadów. Warto też podkreślić, że możemy zdecydować się na same pojemniki, które można wstawić do szuflady w naszej kuchni. Dodatkowo, producent oferuje nam etykiety, dzięki którym nie pomylimy pojemników w chwili wrzucania do nich segregowanych śmieci. W perfekcyjny sposób połączono tu kwestię estetyki z funkcjonalnością.

Pamiętajmy, że w kwestii dbania o środowisko warto zacząć od siebie. Dzięki rozwiązaniom marki REJS – nie mamy już żadnych wymówek!

Znajdź najbliższy punkt Rejs lub Zamów On-line

Wprowadź Twoją lokalizację