Co się zmieniło w ofercie akcesoriów meblowych?

Co się zmieniło w ofercie akcesoriów meblowych?

Funkcjonalność zabudowy kuchennej, a także komfort pracy w kuchni to aspekty, na które zwraca uwagę coraz więcej osób. Kluczową rolę w tworzeniu przyjaznych, wygodnych wnętrz pełnią elementy niewielkie np. akcesoria meblowe. Ten segment branży w ostatnich latach rozwija się wyjątkowo dynamicznie. Co się w nim zmienia?

Akcesoria i okucia meblowe – poczynając od nowoczesnych systemów szuflad, cargo czy kornerów, przez uchwyty i zawiasy, aż po zaawansowane systemy jak te wspomagania otwierania i zamykania szafek – stanowią ukłon w stronę funkcjonalności i komfortu korzystania z mebli. Zwłaszcza tych kuchennych. Na ich przykładzie wyraźnie widać jak bardzo w ostatnich latach zmieniał się segment wyposażenia mebli, a także czego dziś oczekują użytkownicy.

- Jeszcze kilkanaście lat temu niewiele osób wyposażając kuchnię sięgało po akcesoria takie jak systemy wysuwne. Dziś stają się one niemal standardem. Tak jak nie wyobrażamy sobie kuchni bez urządzeń AGD typu lodówka czy zmywarka, tak ciężko nam zrezygnować z mechanizmów, które usprawniają pracę – ułatwiają dostęp do schowanych przedmiotów, pozwalają w pełni wykorzystać przestrzeń przechowywania, a także – co nie bez znaczenia – świetnie wyglądają. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu marki REJS.

Oferta akcesoriów w ostatnich latach wzbogacona została więc o szereg innowacji – zarówno w formie udoskonalenia wcześniej dostępnych modeli (np. szuflad), jak też rozwiązań nowych (np. kornery). Rozwój palety polega przede wszystkim na podnoszeniu wytrzymałości mechanizmów m.in. prowadnic i systemów jezdnych, zwiększeniu maksymalnego obciążenia koszy, a także dopracowywaniu rozwiązań podnoszących komfort pracy: cichego domyku i miękkiego dociągu. Specjaliści pracują nad coraz lepszym wykorzystaniem przestrzeni szafek, nowoczesnymi systemami organizacji wewnętrznej i dopasowaniu akcesoriów do nowych urządzeń AGD. Śledzą też trendy wzornicze i dopasowują do nich akcesoria pod względem estetycznym. Oferta REJS została wzbogacona o nowe, modne kolory – grafit i biel.

- Niezależnie od stylu życia – czy mieszkamy w mieszkaniu, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota, czy też mamy duży dom, w którym możemy sobie pozwolić na swobodę w wykorzystaniu przestrzeni – chcemy, aby kuchnia była funkcjonalna. Zarówno więc w kuchni niewielkiej, jak i tej przestronnej, sprawdzają się systemy do szafek narożnych jak Corner Optima czy Corner Comfort, wysuwane cargo do szafek dolnych i wysokich, a także coraz popularniejsze systemy szuflad jak Comfort Box czy Slim Box. Akcesoria te sprawiają, że zastawa, garnki, narzędzia, a także zapasy żywności są zarazem schowane i łatwo dostępne. Dzięki nim łatwiej jest utrzymać ład i czystość, łatwiej znaleźć potrzebne rzeczy. A to oznacza oszczędność siły i czasu. – dodaje Damian Rybak.

Znajdź najbliższy punkt Rejs lub Zamów On-line

Wprowadź Twoją lokalizację