Metamorfoza mebli za pomocą oświetlenia LED

Metamorfoza mebli za pomocą oświetlenia LED

Jeśli chcesz niewielkim kosztem zmienić wygląd pomieszczenia i znajdujących się w nim mebli, przeczytaj artykuł. Dowiesz się, jak to uczynić za pomocą oświetlenia LED. Jakie są zalety takiego rozwiązania? W którym wnętrzu się sprawdzi? Czym kierować się przy zakupie akcesoriów niezbędnych do montażu ledowych źródeł światła? Na te pytania odpowiedź znajdziesz poniżej. Sprawdź już teraz!

Wielkość pomieszczenia a zastosowanie oświetlenia LED

Technologia LED doskonale sprawdzi się zarówno w przestronnych, jak i niewielkich wnętrzach. Aby efekt jej zastosowania był imponujący, należy odpowiednio dobrać barwę oświetlenia. W dużych wnętrzach sprawdzi się to w tonacji ciepłej, która spowoduje, że salon czy kuchnia staną się bardziej przytulne. W małych pokojach należy postawić na barwę zimną, która optycznie powiększy ich przestrzeń.

Poza główną, użytkową rolą, opisywane rozwiązanie odgrywa też funkcję dekoracyjną. Odpowiednio dobrane, jest doskonałą ozdobą.

Technologia LED w Twojej kuchni

Pomieszczeniem, w którym najczęściej wykorzystuje się oświetlenie LED, jest kuchnia. Warto zastosować je:

 • nad blatem kuchennym, sprawiając, że strefa służąca do przygotowywania posiłków będzie miała odpowiednią ilość światła. Co więcej, zamontowana w tym miejscu taśma LED nie męczy wzroku. Aby prawidłowo doświetlić blat, do montażu taśmy należy wybrać aluminiowy profil ledowy z osłonką,
 • na cokołach meblowych, co pozytywnie wpłynie na wygląd szafek kuchennych. Poza nowoczesnym designem, rozwiązanie to ma także praktyczne zastosowanie. Światło skierowane na podłogę ułatwia poruszanie się po pomieszczeniu po zmroku. Nie trzeba włączać głównej lampy aby bezpiecznie dostać się w wybrane miejsce,
 • wewnątrz mebli ‒ szafek i szuflad, szczególnie modeli ze szklanymi frontami. Dzięki temu szybko wyjmiesz potrzebny w danym momencie przedmiot znajdujący się w środku.

Poza podświetleniem półek, szafek, szuflad czy witryn, taśmy LED można z powodzeniem wykorzystać na podłogach i ścianach we wnętrzach prywatnych i komercyjnych, a także w ogrodach.

Montaż oświetlenia

Jeżeli nie chcesz ingerować w powierzchnię, na której instalujesz oświetlenie, zdecyduj się na taśmę LED z żelem, którą możesz przykleić bezpośrednio na odtłuszczone miejsce.

W przypadku modeli bez żelu montażu należy dokonać w profilach aluminiowych lub wyprodukowanych z tworzywa sztucznego.

Istotną różnicą pomiędzy poszczególnymi wariantami taśm jest gęstość rozmieszczenia diod i ich rodzaj. Warto także zwrócić uwagę na:

 • barwę uzyskiwanego światła,
 • pobór mocy 1 metra bieżącego,
 • klasę wodoodporności.

Profile ledowe i zasilacze

Na nowoczesny wygląd pomieszczenia wpływają profile ledowe wybrane do oświetlenia mebli. Co bardzo istotne, odgrywają one także rolę użytkową ‒ warianty mające klosz zapobiegają osadzaniu się na taśmie kurzu oraz chronią ją przed wilgocią.

Najważniejszym elementem całej opisywanej instalacji jest zasilacz. To on odpowiada za jej bezpieczną i bezawaryjną pracę. Jego zadaniem jest zagwarantowanie stałego dopływu prądu o właściwym napięciu do oświetlenia LED.

Wyposażenie mebli od zaufanego sprzedawcy

Aby cały proces metamorfozy mebli za pomocą ledowych źródeł światła przebiegł zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, warto zdecydować się na zakup poszczególnych akcesoriów w doświadczonej firmie. Niezbędne wyposażenie, czyli:

 • taśmy LED,
 • profile ledowe,
 • zasilacze,
 • włączniki,
 • przedłużacze

i inne akcesoria znajdziesz w asortymencie zgromadzonym na naszej stronie. Bez względu na to, który produkt wybierzesz, możesz być pewien jego najwyższej jakości i trwałości.

Zmień wygląd pomieszczenia w mieszkaniu lub firmie

Już wiesz, jak dokonać metamorfozy mebli za pomocą oświetlenia LED. Opisywane rozwiązanie cieszy się ogromną popularnością, ale nie jest jedynym ciekawym pomysłem na zmianę wyglądu danego pomieszczenia. Więcej inspiracji i akcesoriów niezbędnych do nadania szafkom, szufladom czy półkom wyjątkowego charakteru i maksimum funkcjonalności znajdziesz tutaj. W razie pytań skontaktuj się z nami.

Znajdź najbliższy punkt Rejs lub Zamów On-line

Wprowadź Twoją lokalizację