Kuchenne must have.

Kuchenne must have.

Aby praca w kuchni była łatwa i przyjemna, należy to wnętrze odpowiednio zaaranżować i wyposażyć. I mowa tu nie tylko o meblach i sprzętach AGD, ale również akcesoriach mniej oczywistych. Oto 4 rozwiązania, które w funkcjonalnej kuchni są wręcz niezbędne!

Planując kuchnię zazwyczaj koncentrujemy się na jej estetyce. Wybieramy styl, kolory, materiały, dodatki... Projektując wnętrze i jego zabudowę – przechodzimy do konkretów. I tu liczą się rozwiązania, gwarantujące optymalne wykorzystanie miejsca, łatwy dostęp do produktów i wygodę podczas codziennej pracy przy przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu po nich. Jakie systemy muszą się znaleźć w kuchni idealnej?
Szuflady
Każdy, kto choć raz korzystał w kuchni z szuflad, z pewnością nie zgodzi się na powrót do tradycyjnych szafek z półkami i drzwiczkami. Dlaczego? Bo to rozwiązanie znacznie wygodniejsze i bardziej ergonomiczne. Systemy, takie jak Comfort Box czy Slim Box marki REJS, zapewniają łatwiejszy dostęp do przechowywanych produktów. Dzięki nim (a dokładniej możliwości pełnego ich wysuwu) wszystkie naczynia i zapasy mamy w zasięgu wzroku i ręki – nawet te schowane na dole i w głębi. A i to nie wszystko.
Szuflady możemy w pełni dopasować do własnych potrzeb i aranżacji kuchni – od nas zależą ich wymiary (kilka opcji do wyboru), kolorystyka, rodzaj ścianek bocznych i przeszklenia, a nawet rozmieszczenie wewnętrznych przegród ułatwiających zachowanie porządku. Możemy w nich schować i lubiące bałagan drobiazgi, i produkty znacznie większe i cięższe (szuflady REJS mają udźwig nawet do 35 kg).
Cargo
Alternatywą lub uzupełnieniem szuflad są inne systemy wysuwne – cargo. Te ażurowe kosze zawieszone na stabilnych stelażach, sprawdzają się nie tylko w szafkach podblatowych, ale również w coraz popularniejszych słupkach. Zamontowane w szafkach wysokich np. przy lodówce, kilkupoziomowe Cargo Maxi tworzą podręczne spiżarnie, w których każdy produkt znajdzie swoje miejsce.

Wysuwane kosze zastosowanie znajdują również w miejscach nietypowych np. pod zlewem lub w wąskich przestrzeniach między szafkami dolnymi. Mające zaledwie kilkanaście centymetrów szerokości Cargo Mini Boczne umożliwią łatwy dostęp np. do wysokich butelek, rozwieszonej i dyskretnie schowanej ściereczki czy środków czystości.
Kornery
A co z najtrudniej dostępnymi, a zarazem najbardziej pakownymi szafkami kuchennymi – narożami? I tu sięgnąć możemy po akcesoria, które znacząco ułatwią nam życie. Kornery – czyli systemy przeznaczone do dolnych szafek rogowych, to rozwiązanie gwarantujące zarówno komfortowy dostęp do zapasów, jak i pełne wykorzystanie miejsca. Do wyboru mamy kilka rozwiązań. Są wśród nich dwie odpowiednio wyprofilowane, niezależnie wysuwane półki z płyty meblowej – Corner Optima. Są również dwuczęściowe i dwupoziomowe kosze Corner Comfort i Corner Front, które można z łatwością wysunąć z szafki.
Co ważne kornery REJS, podobnie zresztą jak cargo, dostępne są w kilku wariantach. Mogą być w całości wykonane z chromowanego drutu – w tym wydaniu znakomicie sprawdzą się w przechowywaniu dużych naczyń i produktów wymagających cyrkulacji powietrza. Mogą też mieć dno pełne – z białego tworzywa sztucznego lub z grafitowej płyty meblowej. W tym ostatnim wydaniu, w ciemnym kolorze utrzymany jest także stelaż systemu.
Pojemniki na odpady
Dzięki odpowiednim akcesoriom również segregacja odpadów może być całkiem prosta. I to nawet w niewielkiej kuchni. Choć dotychczas nie wynaleziono systemu, który sam posegreguje śmieci, są rozwiązania, które nam to ułatwią. Mowa przede wszystkim o proponowanych przez REJS zestawach pojemników na różne frakcje. Obejmujące 2, 3, 4, 5 a nawet 6 i 7 oddzielnych pojemników zestawy, możemy dopasować do naszych potrzeb i przyzwyczajeń. W zależności od systemu możemy je wstawiać do już posiadanych szuflad (PRAKTIKO), zamontować w szafce ze zwykłymi zawiasami (JC) lub zamocować w korpusie i dokręcić front.
W każdym z rozwiązań zyskujemy czytelny podział na różne rodzaje odpadów, szczelne pokrywy chroniące przed wydobywaniem się nieprzyjemnego zapachu i – dzięki odpowiednim prowadnicom pełnego wysuwu – łatwy dostęp do wszystkich koszy naraz.
Komfortowym uzupełnieniem szuflad z pojemnikami na odpady są systemy elektrycznego wspomagania otwierania i zamykania. Uwagę warto zwrócić zwłaszcza na opracowany przez niemieckich specjalistów Hailo Libero 2.0. Dzięki niemu, aby otworzyć nawet obciążoną szufladę wystarczy przesunąć stopą w okolicach czujnika ruchu zlokalizowanego w wieńcu dolnym. Szuflada wysunie się lekko i bezszelestnie.

Znajdź najbliższy punkt Rejs lub Zamów On-line

Wprowadź Twoją lokalizację