Jak dobrać wieszak do różnych typów odzieży?

Jak dobrać wieszak do różnych typów odzieży?

Zamierzasz kupić nową szafę do sypialni? A może urządzasz garderobę w swoim domu i zastanawiasz się, w co ją wyposażyć? Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco, przeczytaj artykuł. Dowiesz się, jak dobrać wieszak do danego rodzaju odzieży. Jaki sprawdzi się w przypadku spodni, żakietów czy sukienek? Zobacz!

Kilka wskazówek dotyczących przechowywania ubrań

Doskonale wiesz, że niemal każdy typ odzieży damskiej i męskiej można powiesić na wieszaku. Są to m.in.:

 • okrycia wierzchnie: płaszcze, kurtki,
 • żakiety i marynarki,
 • sukienki, spódnice,
 • spodnie,
 • koszule i bluzki,
 • garnitury,
 • bluzy,
 • dodatki: apaszki, szale, krawaty,
 • akcesoria: torebki, paski.

Nie poleca się wieszania grubych wełnianych swetrów, które mogą ulec zniekształceniu, np. rozciągnięciu, a delikatny wieszak do garderoby może nie wytrzymać ich ciężaru.

Wybierając odpowiednie wyposażenie szaf, pamiętaj także o półkach, na których ułożysz np. T-shirty czy odzież do spania i szufladach, w których przechowasz bieliznę.

Nie zapominaj również o wyprasowaniu ubrań przed ich schowaniem. Zarówno te ułożone na półkach, jak i powieszone na wieszakach, będą gotowe do użycia. Przed wyjściem do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi czy na spacer, nie będziesz tracić czasu na przygotowanie odzieży. Co bardzo istotne, wyprasowane sukienki, koszule czy spodnie nie odkształcą się w garderobie i zmieścisz ich znacznie więcej. Jeżeli więc zależy Ci na oszczędzaniu przestrzeni w szafie i czasu przed wyjściem z domu, koniecznie zastosuj powyższe rozwiązanie.

Pamiętaj także, aby rzeczy, które rzadko zakładasz, np. suknie na specjalne okazje czy eleganckie marynarki zabezpieczyć pokrowcem. Oczywistym jest również niemieszanie ubrań czystych z tymi, wymagającymi prania.

Drążek ‒ ważny element szafy

Różnorodność produktów dostępnych na rynku sprawia, że bez problemu utrzymasz porządek w szafie i szybko znajdziesz w niej dane ubranie. Zanim wybierzesz konkretne modele, swoją garderobę wyposaż w drążek. W przypadku większej przestrzeni zdecyduj się na dwa i umieść je na dwóch poziomach. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy dzielisz szafę z młodszym członkiem rodziny. Dziecko bez problemu sięgnie do ubrań znajdujących się na wieszakach umieszczonych na dolnym drążku.

Tworzywa, z których wykonuje się wieszaki

Wybierając wieszaki do szafy, weź pod uwagę tworzywo, z których je wykonano. Wyróżnia się modele:

 • plastikowe – mnogość kolorów sprawia, że na pewno znajdziesz swój ulubiony,
 • metalowe – odpowiednie dla minimalistów, którym zależy na tym, aby wyposażenie szafy było skromne i praktyczne,
 • drewniane – doskonałe dla osób ceniących sobie klasyczny styl, a także oryginalny zapach drewna,
 • materiałowe – nowoczesne i eleganckie.

Bez względu na to, który rodzaj wybierzesz, najważniejszym aspektem jest trwałość. Chcesz przecież, aby zakupione produkty spełniały swoją funkcję przez długi czas.

Wieszaki do zadań specjalnych

Na wyposażenie Twojej garderoby powinny się składać wieszaki o różnym przeznaczeniu. Delikatne, zwiewne sukienki oraz jedwabne koszule czy bluzki warto wieszać na modelach materiałowych, np. wąskich welurowych.

Garnitury powinny zostać umieszczone na tych, wykonanych z drewna, które utrzymają ciężar marynarki. Istotne, by miały poprzeczkę, na której znajdą się spodnie.

Panie, które uwielbiają torebki, zwracają szczególną uwagę na wyposażenia szaf. Szukają w nich specjalnie zaprojektowanych, niewielkich wieszaków, np. przypominających kosz ‒ umieszczony na drzwiach garderoby. Można w nich chować shopperki, listonoszki, kopertówki i wszystkie inne rodzaje torebek.

Wieszak na spodnie

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety w każdym wieku w swojej kolekcji ubrań mają różnego rodzaju spodnie. Warto je przechowywać na wieszakach przeznaczonych do tego typu odzieży. Są one wyposażone w klipsy (najlepiej, aby były wykończone filcowymi lub silikonowymi wkładkami), na których można zawiesić także spódnice i szorty.

Wyposaż swoją garderobę w wysokiej jakości wieszaki

Już wiesz, jaki wieszak na spodnie, sukienki czy garnitury wybrać. Różnorodne wyposażenia szaf, które pomogą Ci w uporządkowaniu odzieży, znajdziesz na naszej stronie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z doradcami!

Znajdź najbliższy punkt Rejs lub Zamów On-line

Wprowadź Twoją lokalizację