Porządek w szafie – jak go wprowadzić?

Porządek w szafie – jak go wprowadzić?

Wyjmowanie ubrań z szafy (i chowanie ich tam) nie zawsze jest komfortowe. Jak często musimy wspinać się na palce lub krzesło, by sięgnąć po ulubioną koszulę czy spodnie? Albo jak wiele razy zdarzyło nam się przypadkowo wyjąć rzeczy, których wcale nie chcieliśmy? Czy korzystanie z szaf i garderób może być wygodniejsze? Owszem. Za pomocą prostego rozwiązania – pantografu, nie tylko będziemy mieć łatwiejszy dostęp do ubrań, ale też lepiej wykorzystamy przestrzeń przechowywania.

Każdy z nas ma inny obraz idealnej szafy. Dla jednych będzie to piękny mebel utrzymany w ulubionym stylu, dla innych stworzona we wnęce bieliźniarka będąca ukłonem w stronę praktyczności. Jeszcze inna grupa skrycie lub całkiem otwarcie marzy o przestronnej garderobie. Wszystkie te rozwiązania łączy jedna cecha – panuje w nich wzorowy wręcz porządek. W powszechnej opinii idealna szafa jest pojemna, funkcjonalna, optymalnie wykorzystana i perfekcyjnie zorganizowana… Korzystanie z niej jest łatwe i komfortowe. Ubrania, tekstylia, a także inne potrzebne w domu przedmioty, mają swoje miejsce i są przechowywane we właściwy sposób. Aby je wyjąć lub schować nie musimy przekładać innych rzeczy, wyciągać czy wpychać na siłę.

Choć o takiej szafie marzy większość z nas, w praktyce niewielu może się cieszyć z jej posiadania. Na ogół bowiem zmagamy się z niedostatkiem miejsca do przechowywania i/lub niezadowalającą jego organizacją. Czy oprócz totalnego remontu i wymiany mebli możemy zrobić coś, by poprawić swoją sytuację i komfort? Kluczem do ładu w przestrzeni przechowywania jest odpowiednie wykorzystanie miejsca, którym dysponujemy. Dlatego, nawet w stosunkowo niewielkiej zabudowie możemy nie tylko wprowadzić, ale i bez trudu utrzymać ład. To możliwe, o ile wykorzystamy odpowiednie akcesoria meblowe np. pantografy.

- Pantograf to w istocie rodzaj drążka z zamocowanym na środku wygodnym uchwytem i wytrzymałymi podnośnikami olejowymi. Dzięki nim można go szybko i bez wysiłku opuścić do wygodnej pozycji, tak by zdjęcie lub powieszenie wieszaka było łatwiejsze i nie wymagało używania krzesła. W ten sposób możemy wykorzystać całą przestrzeń szafy – nawet tę zlokalizowaną pod samym sufitem, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu korzystania.

Mało tego, wykorzystując pantograf, możemy również zamocować drążki w szafie na dwóch poziomach, co dwukrotnie zwiększy przestrzeń do przechowywania ubrań. To idealne rozwiązanie nie tylko dla osób o niższym wzroście, ale również w przypadku naprawdę wysokiej zabudowy.

W ofercie REJS pantografy dostępne są w trzech standardowych szerokościach regulowanych w zakresie: 450-600, 600-830 i 830-1100mm. Oznacza to, że bez trudu dopasujemy odpowiedni model do mebla i miejsca, które posiadamy. Do wyboru mamy dwie wersje kolorystyczne – czarną obudowę z chromowanym drążkiem i czarną obudowę z lakierowanym, czarnym drążkiem. Sam montaż pantografów – jak i ich późniejsza obsługa – są bardzo proste. Maksymalny udźwig to 12 kg.

Znajdź najbliższy punkt Rejs lub Zamów On-line

Wprowadź Twoją lokalizację