Sposoby na szafki wysokie

Sposoby na szafki wysokie

Szafki wysokie (tzw. słupki) to modne, funkcjonalne i efektowne rozwiązanie do kuchni. Oferują mnóstwo przestrzeni do przechowywania, a do tego – zwłaszcza w sąsiedztwie lodówki czy w różnego rodzaju wnękach – świetnie wyglądają. Tylko jak sprawić, by korzystanie z nich nie nastręczało trudności?

Jeszcze do niedawna zdecydowana większość zabudów kuchennych obejmowała wyłącznie szafki górne i podblatowe. W ten sposób dążono do wygospodarowania maksymalnie dużej powierzchni blatów roboczych, co zwłaszcza w przypadku niewielkich kuchni, było zupełnie zrozumiałe. Obecnie jednak trend ten ulega widocznej zmianie. W projektach coraz częściej spotkać można tzw. słupki – szafki wysokie o rozmiarach lodówki, lub nawet większych. Ich popularność wynika przede wszystkich z powodów funkcjonalnych. Oferują one bowiem nieporównywalnie więcej miejsca do przechowywania niż jakiekolwiek inne kuchenne meble. Poza tym, umożliwiają łatwiejszy dostęp do zapasów niż np. dolne narożniki. Są również doskonałym substytutem lub alternatywą dla tradycyjnej spiżarki, o której większość właścicieli mieszkań, a nawet niewielkich domów, może jedynie marzyć.

Nie zmienia to jednak faktu, że słupki bywają problematyczne. Wysokie na co najmniej dwa metry (a często sięgające nawet do sufitu), bywają dość głębokie – nawet na ponad 60 cm. Oznacza to, że o ile półki znajdujące się na wysokości wzroku i rąk są stosunkowo łatwo dostępne, to znalezienie potrzebnego w danej chwili produktu na półkach niższych lub wyższych bywa trudne.

Sposobem na ułatwienie sobie korzystania ze słupków są nasze systemy wysuwne. 

Cargo Maxi

Cargo Maxi to kilkupoziomowy zestaw koszy opartych na stabilnym stelażu. System umożliwia pełny wysuw z korpusu szafki wszystkich koszy na raz, co pozwala na bezproblemowy dostęp do zapasów. Jeden ruch sprawia, że zawartość całej szafki mamy w zasięgu wzroku. Oferta REJS obejmuje Cargo Maxi w kilku szerokościach i dwóch opcjach – wysuwane i obrotowe (wszystkie kosze można po wysunięciu obrócić o 90 stopni). Wszystkie modele dostępne są w 3 opcjach: z dnem drucianym lub pełnym: wykonanym z tworzywa z powierzchnią redukującą poślizg, albo z płyty meblowej.

Co ważne, Cargo Maxi można łatwo dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Kosze można mocować na wybranej wysokości, co pozwala pomieścić i wysokie butelki, i niewielkie słoiczki, a przy tym nie zmarnować cennej powierzchni. Zastosowanie nowoczesnych i wytrzymałych systemów jezdnych gwarantuje komfort ruchu – wyciągnięcie nawet w pełni obciążonego cargo nie stanowi problemu. A jeśli zainstalujemy elektryczny system wspomagania otwierania, wystarczy lekkie dotknięcie palcem frontu, by cargo bezszelestnie wysunęło się z szafki.

Szuflady

Innym sposobem na zagospodarowanie słupków są szuflady i wysuwane półki. Te pierwsze sprawdzą się przede wszystkim w dolnej części słupka. REJS, oprócz tradycyjnych szuflad zewnętrznych – czyli takich z oddzielnymi frontami, oferuje również tzw. modele wewnętrzne, które można schować za jednymi dużymi drzwiczkami. Szuflady te (np. z systemów Comfort Box i Slim Box) wyposażone są w odpowiednio dostosowane fronty – niższe, przeszklone lub ze specjalnym relingiem, ułatwiającym ich wysunięcie. Niższe ścianki boczne pozwalają szybciej znaleźć wśród przechowywanych produktów te potrzebne w danej chwili. A systemy organizacji ułatwiają utrzymanie porządku.

Co z górną częścią wysokich szafek? Tu REJS proponuje szuflady ażurowe z niskimi boczkami, lub wysuwane półki. Choć te zamontowane najwyżej wymagają niekiedy użycia stołeczka, zdecydowanie zwiększają dostępność i ułatwiają zachowanie porządku w szafce.

Znajdź najbliższy punkt Rejs lub Zamów On-line

Wprowadź Twoją lokalizację