Kuchnia idealna dla Ciebie

Kuchnia idealna dla Ciebie

Kto nie marzy o kuchni jak z katalogu? Pięknej, przytulnej i zarazem funkcjonalnej. Jak stworzyć takie wnętrze? Najłatwiej skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Produkty marki Rejs – uhonorowane właśnie Złotym Laurem Konsumenta 2018 zdadzą egzamin w każdej aranżacji sprawiając, że przygotowywanie posiłków będzie przyjemnością.

Oglądając kuchenne aranżacje zwracamy uwagę przede wszystkim na kolory, sprzęt AGD, zabudowę meblową i dekoracyjne dodatki. Jednak gdy zaczynamy przygotowywać w kuchni posiłki, szczegóły wystroju przestają mieć znaczenie. Wtedy liczy się wygoda i ergonomia. Czy produkty, których potrzebujemy są pod ręką? Czy też może nieustannie musimy nurkować w szafkach w poszukiwaniu kolejnych składników i akcesoriów? A może do pasji doprowadza nas nieustanny bałagan i chaos?
Tak, gotowanie w źle zaprojektowanej i wyposażonej kuchni to próba charakteru. A przecież nie musi tak być. Aby kuchnia stała się miejscem przyjaznym, a praca w niej – samą przyjemnością wystarczy wykorzystać sprawdzone i docenione przez innych produkty, które niejeden egzamin już sprawdziły. Oto cztery rozwiązania marki Rejs, które pomogą stworzyć kuchnię marzeń. Rozwiązania, których wartość i przydatność potwierdza zdobyty właśnie tytuł Laur Konsumenta 2018.

Do szafek dolnych - Comfort Box lub Slim Box

Każdy, kto choć raz korzystał w kuchni z systemów szuflad, z pewnością nie zgodzi się na powrót do tradycyjnych półek chowanych za drzwiczkami. Dlaczego? Bo szuflady to rozwiązanie znacznie bardziej ergonomiczne i zwyczajnie wygodniejsze. Dzięki ich pełnemu wysuwowi z łatwością dotrzemy do wszystkich ułożonych w nich przedmiotów – nawet tych położonych na dole i w głębi. Ale to nie jedyna ich zaleta.
Mamy w swojej ofercie dwa systemy szuflad. Comfort Box obejmują modele o różnych wysokościach (86, 140, 164 i 204 mm) i głębokościach, w różnych wariantach wykończenia (w tym - szuflady frontowe i wewnętrzne, które można schować za jednym wspólnym frontem). Tak szeroka gama umożliwia wybór optymalnego dla nas produktu. Szuflady sprawdzą się do przechowywania m.in. naczyń, garnków, produktów spożywczych i wszelkich kuchennych akcesoriów – tych drobnych i tych całkiem dużych. Modele wyprofilowane pod zlew pozwolą zagospodarować przestrzeń, która zazwyczaj pozostaje w naszych kuchniach niewykorzystana A jeśli tylko zechcemy – możemy zamienić je w miejsce ułatwiające segregację śmieci: wystarczy tylko do głębokich szuflad wstawić pojemniki na odpady. Ponadto Comfort Box obejmuje również system organizacji wewnętrznej, który pozwala zachować ład w szufladzie. Co istotne – raz ustawiony system możemy później z łatwością modyfikować, swobodnie dostosowując go do przechowywanych produktów i zmieniających się oczekiwań.
Z kolei charakteryzujące się wąskimi, prostymi ściankami szuflady Slim Box sprawdzą się w kuchniach, w których każdy centymetr jest na wagę złota. Wąskie boczki (o grubości zaledwie 13,4 mm) pozwalają na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie wnętrza szuflady, a tym samym – na zwiększenie jej pojemności. I to bez zmniejszenia ładowności. Obciążenie Slim Box może wynosić do 40 kg. Szuflady te także są dostępne są w dwóch wersjach (frontowe i wewnętrze). Do wyboru mamy trzy wysokości (89, 121 i 185 mm) i cztery długości prowadnicy o pełnym wysuwie. Co ważne – produkt można z łatwością dostosować do indywidualnych potrzeb i konkretnej zabudowy dzięki temu, że ich szerokość wybieramy sami. Miękki dociąg i opcjonalny system push – open zwiększają komfort otwierania i zamykania szuflad obu systemów.

Do rogu Corner Optima

Dolne szafki rogowe to najtrudniejsze do zagospodarowania miejsce w kuchni. Trudno dostępne, a zarazem – bardzo pojemne. Jak je wykorzystać? Rozwiązaniem są półki Corner Optima, dzięki którym przechowywane w rogu przedmioty są zawsze w zasięgu ręki, a ich wyjmowanie nie naraża nas na tworzenie bałaganu i stratę czasu.
System składa się z dwóch wysuwanych niezależnie od siebie półek o specyficznie wyprofilowanym kształcie, zbudowanych z wysokiej klasy płyty meblowej. Zastosowanie niewysokich, drucianych relingów umożliwia przechowywanie większej liczby produktów, a jednocześnie zabezpiecza je przed upadkiem (a nas przed kłopotem wydobycia zagubionego przedmiotu z szafki). Półki Corner Optima wysuwamy w dwóch sekwencjach, za pomocą płynnego, falistego ruchu. Mechanizm działa sprawnie nawet przy maksymalnym obciążeniu, które wynosi 15 kg na półkę.

Tam gdzie wąsko lub wysoko – carga

Bardzo często przy planowaniu kuchennej aranżacji pozostaje do zagospodarowania niewielka przestrzeń o szerokości kilkunastu centymetrów. Dotychczas przestrzeń ta bywała często zupełnie niewykorzystana. A szkoda, wszak to idealne miejsce do przechowywania drobiazgów – ściereczek, przypraw, akcesoriów do sprzątania, a także wysokich butelek... O ile oczywiście wykorzystamy rozwiązanie, które pomoże nam w dotarciu do wszystkich przechowywanych przedmiotów. Idealnie sprawdza się tu wysuwane cargo wąskie.
Jeśli zaś marzymy o spiżarni, a nie możemy sobie pozwolić na zagospodarowanie na nią całego pomieszczenia, warto skusić się na carga wysokie. Te wysuwane, wykonane z drutu ażurowe półki to doskonały pomysł na spiżarnię ukrytą w popularnym „słupku”. Dostępne w wielu opcjach – wysuwane, obrotowe, a także do zawieszenia na drzwiczkach szafki (wersja front), pozwolą na pełne wykorzystanie całej przestrzeni, a jednocześnie – łatwy dostęp do wszystkich produktów. Duży udźwig to gwarancja funkcjonalności.

Nad blat – relingi

Łatwa dostępność drobnych akcesoriów kuchennych jest kwestią kluczową, kiedy chcemy ułatwić sobie pracę w kuchni. Przygotowywanie posiłków, a także sprzątanie po nich będzie nam szło szybciej i sprawniej, gdy nie będziemy musieli wciąż szukać najpotrzebniejszych produktów i narzędzi. Najlepiej mieć je w zasięgu ręki i… oczu – na przykład w koszyczkach i na uchwytach zawieszonych na relingach tuż poniżej linii górnych szafek. Systemy relingowe Rejs obejmują m.in. koszyczki na przyprawy, uchwyty na ręczniki papierowe, ociekarki, zawieszki na ściereczki i deski do krojenia, haczyki na kubki, czy nawet podstawkę pod książkę kucharką, dzięki której nie będziemy musieli się obawiać przypadkowego zabrudzenia notatek.

Znajdź najbliższy punkt Rejs lub Zamów On-line

Wprowadź Twoją lokalizację